Małżeństwo

"Ślubuję ci wierność", czyli wyłączność, stuprocentowe zaangażowanie w rozwój tylko tej jednej miłości. Świadomie rezygnuję z każdego nowego spotkania.

"Ślubuję ci uczciwość", to znaczy, możesz na mnie polegać, ja cię nie zawiodę. Uczciwość jest fundamentem zaufania; gdzie się pojawia nieuczciwość, czyli kłamstwo, tam znika zaufanie.

"Oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci", to znaczy, możesz na mnie liczyć do końca mojego życia.

Praktyczne informacje:

• zgłoszenie się do kancelarii na 3 miesiące przed datą ślubu

• konieczność uczestniczenia w Dniu skupienia i Kursie Przedmałżeńskim

• 3 spotkania w Poradni Rodzin

• młodym, którzy zdecydują się na wesele bezalkoholowe, biskup udziela specjalnego błogosławieństwa

• zalecana jest spowiedź św. generalna (z całego życia) po pierwszej wizycie w kancelarii i druga przed ślubem

Dokumenty potrzebne do zawarcia ślubu konkordatowego:

I. Spotkanie w Kancelarii Parafialnej (Trzy miesiące przed planowaną datą ślubu):

• dowody osobiste

• świadectwa (metrykę) chrztu (jeśli ktoś był chrzczony poza parafią)

• datę I Komunii Św.

• zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego (3 egzemplarze)